Czytelnia

PostWysłany: Śro 21:37, 30 Sty 2008 Temat postu: Czytelnia

Zakładając, że są tu podobne mnie samej mole książkowe bądź tacy, któzy lubią sobie od czasu do czasu obgadać jakieś lektury. Zapraszam do wymiany doświadczeń, ulubionych tytułów, autorów, dyskusji o bohaterach czy zwyczajnych informacji, kto co czyta w danym momencie.

Ja ostatnio żyję, myślę i oddycham niemal Franciszkiem z Asyżu i literaturą o nim. Zaskoczeni? Tak myślałam Smile Dzisiaj skończyłam świetną biografię thanks to Paulina, więc teraz Gombrowicz, którego uwielbiam. O tak.

PostWysłany: Śro 22:08, 30 Sty 2008 Temat postu:

Co za zbieg okolicznosci.. Ja tez teraz mam fiola na punkcie Frania z Asyżu. Achh Moniko kochana, to chyba telepatia, albo inne jakies nadprzyrodzone moce Razz

A ja wlasnie czytam biografie Św Klary z Asyżu (thanks to Monika Wink) no i jest faaaajna Very Happy A potem zabieram sie za to, co Monika wlasnie skonczyla Smile

Semaforro

Dołączył: 16 Sty 2008

Skąd: Bielsko-Biała

PostWysłany: Śro 23:27, 30 Sty 2008 Temat postu:

Może wy się do jakiegoś zakonu kontemplacyjnego zapiszcie Smile Tam będziecie miały mnóstwo czasu na poznawanie biografii świętych Smile A ja troszkę w innym temacie jestem. Wczoraj skończyłem wreszcie "Powstanie 44" Davisa, a teraz na patelni mam "Baudolino" U. Eco. Rewelacja. Co prawda po Imieniu Róży Eco nic lepszego już nie może napisać ale w tej powieści znowu pokazał klasę... Polecam

PostWysłany: Czw 18:10, 31 Sty 2008 Temat postu:

Mam za słabą wolę, żeby wstąpić do zakonu - za bardzo jestem przywiązana do moich dóbr doczesnych Wink Ale podziwiam wszystkich, którzy się na to zdecydowali, a już "Franki" to w ogóle są debeściaki, wiem z autopsji Very Happy Niemniej jednak tematyka klasztorna w literaturze interesowała mnie od dawna. Dlatego m. in. "Imię Róży" tak bardzo przypadło mi do gustu. Rozejrzę się za "Baudolino" Very Happy

Widzisz, Semaforro, tak to jest, jak w głowie mi zawróci jakiś musical - zawsze wtedy muszę tak dogłębnie poznać tą tematykę, póki mój głód nie zostanie w miarę możliwości nasycony. Po "Francescu" jest jeszcze silniej, niż po "Elisabeth"!

PostWysłany: Czw 20:30, 31 Sty 2008 Temat postu:

A u mnie Franek wlasciwie jako pierwszy stworzyl Fankomanie Razz Wczesniej niby po LRS mialam "faze" na te tematy, ale nie moglam znalezc za bardzo ksiazek o tej tematyce, wiec mi przeszlo.

Ewa ewikiron

Dołączył: 22 Sty 2008

Skąd: Łódź

PostWysłany: Pon 15:42, 04 Lut 2008 Temat postu:

fantastyka i sci-fi polskie rządzi. chodzi mi tu konkretnie o Lema, Kresa, i Pilipiuka Wink poza tym King i Pratchett plasują się na pierwszym miejscu w literaturze zagranicznej, a i Czechow jest bardzo wysoko. Tolkien to geniusz sam w sobie, więc zawsze będzie moim idolem, a Rowling ze względów sentymentalnych stoi po środku mojej biblioteczki i cieszy się polskimi przekładami i angielskimi oryginałami zmęczonymi do granic możliwości. po przeczytaniu Balladyny Słowackiego stwierdziłam, że autor miał nieźle posrane w głowie i tym samym pokochałam go całym moim sercem. ogólnie jest wiele autorów i pojedynczych książek, których uwielbiam, a ci powyżej to tylko namiastka tego co lubię, gdyż jestem zdecydowanie super-giga molem książkowym. cyfry i monitory nigdy nie zastąpią starej dobrej okładki i zmęczonych stron.

PostWysłany: Pon 12:13, 11 Lut 2008 Temat postu:

Pratchett, ach, Pratchett! Nie sposób opisać tego wszystkiego, co zrobił ze mną ten facet. Zawdzięczam mu tak wiele...! Bez zająknienia mój najukochańszy pisarz. Wiadomość o jego chorobie powitałam ze łzami w oczach...

Do Rowling mam ogromny sentyment. Pomimo zastrzeżeń, jej książki były właściwie swoistą erą w moim życiu. To dzięki niej stało się wiele z tego, co teraz mną kieruje i Potter zawsze będzie miał cieple miejsce w moim serduchu, co chyba zresztą widać po moim nicku Wink Kochajmy Malfoyów!

Innych ulubionych nie będę wymieniać, bo czytam właściwie wszystko i ten post zająłby stanowczo za dużo miejsca. Obecnie na tapecie jest "Złoty Kompas" Pullmana - film absolutnie beznadziejny, książka póki co wciągająca. W kolejce "Siewca wiatru" i "Proces" Kafki.

PostWysłany: Pon 20:15, 11 Lut 2008 Temat postu:

A ja "męcze" książke o Franku (która przeszła juz przez łapki Moniki Smile ). Tzn nie męczę, ale kurde nie mam kiedy czytać :/ Chociąz już mogę stwierdzić, że ta o Św. Klarze bardziej mi się podobała (tzn sposób w jaki była napisana), więc juz czekam na książkę o Franku z tamtej serii

PostWysłany: Pon 20:21, 11 Lut 2008 Temat postu:

Bo jednak powieść a biografia to dwie zupełnie inne sprawy, a "Klara" właśnie powieścią była Wink Moim zdaniem biograf Adrian House odwalił kawał dobrej roboty, świetnie przeanalizował każdy element życia Franciszka, trafnie wprowadza własne przemyślenia które ułatwiają spojrzenie na świętego i - co jest bardzo ważne - pisze bardziej językiem felietonu czy gawędy niż traktatu naukowego. Ja czytałam to z prawdziwą przyjemnością, choć podobnie jak Kunc z niecierpliwością oczekuję powieściowej biografii Biedaczyny z Asyżu.

Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu Forum www.autorskaszkolamusicalowa.fora.pl Strona Główna -> O tym i o owym Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)