Kuba Abrahamowicz

PostWysłany: Pon 13:56, 21 Sty 2008 Temat postu: Kuba Abrahamowicz

to gościu godny by właśnie coś o nim napisać..cdn

jedyne co dodam to że ostatnie zajęcia były z nim zajebiśżcze (to ne wulgaryzm )

Skąd: Bielsko-Biała

PostWysłany: Pon 14:31, 21 Sty 2008 Temat postu:

Kuba Abrahamowicz urodził się 7 stycznia 1960 roku w Krakowie.
Po ukończeniu szkoły podstawowej, liceum ogólnokształcącego i szkoły policealnej o profilu ekonomicznym rozpoczął w swoim rodzinnym mieście studia na Wydziale Aktorskim Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie. Indeks tej znakomitej uczelni trafił do jego rąk nie przy "pierwszym podejściu"!
Przez lata uprawiając wyczynowo sport w AZS Kraków marzył o sportowej karierze, nie o sztuce.
W czasie studiów wykładowcami i mistrzami w dziedzinach sztuki byli dla niego Danuta Michałowska, Marta Stebnicka, Halina Kwiatkowska, Jerzy Stuhr, Edward Linde Lubaszenko czy Jerzy Jarocki.
Kuba Abrahamowicz szybko otrzymał szansę gry w krakowskim Teatrze "Bagatela". Potem - z powodów zdrowotnych - opuszcza Kraków i rozpoczyna bardzo udany okres współpracy z Teatrem Polskim w Bielsku-Białej. Tu gra miedzy innymi Hamleta, Papkina, Mistrza w "Mistrzu i Małgorzacie", Georga w "Naszym mieście" czy Gustawa w "Ślubach panieńskich".

Zaraz po przybyciu do Bielska-Białej jest założycielem grupy teatralnej "KONTRAST", która staje się bardzo prężnym stowarzyszeniem i miejscem powstawania ważnych spektakli w ogólnopolskim ruchu amatorskim. Członkowie stowarzyszenia Wspólnota Artystyczna Centrum Sztuki "KONTRAST" prezentowali w ciągu 19 lat istnienia 58 premier teatralnych prezentując się w kilkuset spektaklach na scenach takich miast jak: Warszawa, Kraków, Rzeszów, Gdańsk, Poznań, Tarnobrzeg, Przemyśl czy Katowice.

Stowarzyszenie nawiązało kontakt z teatrami słowackimi. Stąd znajomość języka słowackiego u Kuby Abrahamowicza oraz prezentacje "KONTRASTU" w Czadcy, Preszowie czy Nitrze. Kuba Abrahamowicz jest od lat jurorem słowackich festiwali teatralnych. Zaprzyjaźniony z wielkimi aktorami słowackiej sceny teatralnej i filmu: Martinem Kolesarem czy Ladislavem Chudikiem.

Kuba Abrahamowicz jest dyplomowanym reżyserem dramatu.
Reżyserował w Teatrze im. Jaracza w Olsztynie, Teatrze Polskim w Bielsku-Białej. Planuje w tym roku reżyserowanie w Olsztynie, Gorzowie Wielkopolskim oraz jesienią w Teatrze "Groteska" w Krakowie.

Na Słowacji przygotował 4 spektakle teatralne, w tym spektakl "Terapia grupowa" reprezentujący ten kraj na Europejskim Maratonie Teatralnym w Austrii.

Do największych wydarzeń artystycznych zalicza Kuba Abrahamowicz fakt wprowadzenia na deski zawodowego teatru swoich wychowanków z "KONTRAST"-u: Jagody Kołeczek i Tomasza Drabka, czołowych artystów bielskiej sceny.

Kuba Abrahamowicz jest twórcą mających pierwszą edycję w 1999 roku Międzynarodowych Spotkań Teatralnych "RAZEM" w ramach których wystąpiły teatry z Ukrainy, Izraela, Niemiec, Słowacji i Polski.
Jest współorganizatorem Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Religijnej GAUDE FEST, pomysłodawcą wręczania wybitnym recenzentom teatralnym nagrody środowiskowej "Złote Pióro".
Znakomicie rozumiejący młodzież oraz rolę sztuki w formowaniu charakteru młodego człowieka organizował koncerty, festyny, akcje charytatywne, spektakle plenerowe z udziałem młodzieży.

Rozumienie potrzeb młodzieży i widzenie możliwości kreowania młodego człowieka przez sztukę i dla sztuki sprawił, że w 1999 roku - wespół z Anną Latasz - powołał do istnienia Pierwsze Prywatne Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcące im. Wyspiańskiego o Profilu Artystycznym w Bielsku-Białej, którego dyrektorem artystycznym był przez ponad 6 lat. Młodzież pod opieką artystyczną Kuby Abrahamowicza organizowała i uczestniczyła w wielu koncertach i występach, co było elementem kształcenia artystycznego i humanistycznego.
Jest autorem corocznego (od 1999 do 2004r.) "Capstrzyku Narodowego" czyli przejścia młodzieży w przeddzień Dnia Niepodległości 11 Listopada spod szkoły przy ulicy 1 Maja 6 do kościoła garnizonowego, gdzie przy pieśniach narodowych młodzież składała kwiaty, na Zamek Sułkowskich, gdzie miał miejsce uroczysty odczyt doktora Zbigniewa Siatkowskiego z Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Nagrodzony "Złotą Maską", nagrodą "Osobowość Aktorska", nagrodą Towarzystwa Kultury Teatralnej "Bliżej teatru" za pracę z młodzieżą, odznaczeniami: "Zasłużony dla Województwa Bielskiego", "Zasłużony działacz kultury".
Kuba Abrahamowicz niezwykle ceni sobie przyznany mu przed dwoma laty przez dzieci niepełnosprawne order "Serce dla serca".

malletro_olsztyn

Dołączył: 02 Sty 2008

Pomógł: 1 raz
Skąd: SZCZYTNO- OLSZTYN

PostWysłany: Wto 12:39, 22 Sty 2008 Temat postu: ;]

ładny życiorys ma chłopak Very Happy

Skąd: Bielsko-Biała

PostWysłany: Wto 13:05, 22 Sty 2008 Temat postu:

prowadził ostatnio z nami zajęcia.(nie obrażając nikogo) były to (i to zauważamy i potwierdzamy zgodnie z Błażejem) najlepsze dotychczas zajęcia z aktorstwa.

coś nie smaowitego.

Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu Forum www.autorskaszkolamusicalowa.fora.pl Strona Główna -> Osoby Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)