Elisabeth

PostWysłany: Czw 18:05, 31 Sty 2008 Temat postu: Elisabeth

Austriacki musical tandemu Michael Kunze (tak, ten sam, który "popełnił" libretto do TW ^^) i Sylvester Levay. Zdecydowanie najsłynniejszy, tuż obok TdV, i najbardziej uwielbiany musical niemieckojęzyczny. Opowiada historię słynnej cesarzowej Sissi - Elżbiety, o jej trudnym małżeństwie z cesarzem Franciszkiem Józefem, o samobójstwie syna, żelaznym chatakterze i mnóstwie konfliktów, jakim musiała stawić czoła ta poetycko nastawiona kobieta. Musical jest o tyle oryginalny, że opowiedziany przez Luigiego Lucheni - włoskiego anarchistę, który zamordował Sissi w Genewie, a całą rzecz relacjonuje w Zaświatach, sto lat po tych wydarzeniach. Jest w pewnym sensie podobny do Che Guevary w "Evicie". Kolejnym waznym bohaterem jest Śmierć, tu młody, przystojny mężczyzna, który nawiązał bardzo specyficzny romans z Elżbietą i stanowi ważną i ciekawą metaforę. Muzyka jest czymś absolutnie genialnym, uważam, że każdy powinien się zapoznać z tym arcydziełem Very Happy Niedawno wyszło na DVD. Moim skromnym zdaniem: BOSKIE!

PostWysłany: Czw 20:14, 31 Sty 2008 Temat postu:

Posiadam na plycie (nawet dwie wersje), ale ...Ehm ykhm yyy eee... (Draco nie bij! Razz) nie ogladalam jeszcze. Az wstyd sie przyznac. No ale moj niemiecki jest zaden (po za stwierdzeniami w stylu Gott ist Tot, Knoblauch, Fur Sara czy Die unstilbarre gier Razz ), no i czekam az Carpe zrobi napisy. Muzyczki sluchalam duuuzo i baaaardzo fajna Smile

PostWysłany: Czw 21:21, 31 Sty 2008 Temat postu:

Ja niemiecki trochę znam i jestem z nim osłuchana od dzieciństwa, a im więcej oglądam, tym więcej rozumiem, ale potrafię z przyjemnością obejrzeć nawet, jeśli nie rozumiem ani słowa. Także zachęcam do spróbowania, przy okazji uczysz się języka! Very Happy

Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu Forum www.autorskaszkolamusicalowa.fora.pl Strona Główna -> Musicale Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)